Eylül 11, 2013

Instagram Hesap Aç

İnstagram Hesabı Açma

İnstagram son yıllarda trend haline gelmiş sosyal ağlardan bir tanesi. 2012 Yılının sonlarına doğru Facebook tarafından satın alınmıştır. 1 milyar dolar gibi rekor bir rakamla. İnstagram’ın da diğer sosyal ağlar gibi bir yayılma aşaması oldu tabiki. Diğer sosyal ağlar gibi patlama da yaptı 4 milyon olan kullanıcısı 130 milyona ulaştı ve sosyal medya kullanıcılarının gözdelerinden bir tanesi oldu zamanla. İnstagram iki yazılımcının geliştirdiği bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır. İnstagram üzerinden paylaşılan fotoğraflar twitter, facebook, tumblr, gibi sosyal ağlarda da paylaşılıp takipçi kazanabiliyor. İnstagrama kayıt bilgisayar üzerinden resmi siteden yapılmıyor fakat bilgisayar üzerinden yazılımcılarının geliştirdiği yeni yöntemler ile kayıt olabilme imkanı oluştu geçtiğimiz günlerde çok verimli olmasa da. İnstagramı bilgisayardan gezebilme ziyaret edebilme imkanı var fakat üyelik ve kayıt anlamında yok bu yüzden instagrama kayıt olabilmek için akıllı telefonlara ihtiyaç var.

·        Adım Adım İnstagram Hesabı Açma

 

  1.   İnstagram sitesine gittikten sonra ana sayfada AppStore ve Google Play butonu göreceksiniz İphone kullanıcısı iseniz AppStore, Android kullanıcı iseniz Google Play butonuna tıklayarak instagramı indiriniz telefonunuza ve yükleyiniz.
  2.   Yükledikten sonra instagram ana sayfasını açınız kayıt ol ve giriş yap adında iki adet buton göreceksiniz yine kayıt ol’a tıklayınız.
  3.   Açılan sayfada size kullanıcı adı ve şifre isteyecektir kendinize bir kullanıcı adı(eposta) ve şifre belirledikten sonra kayıt ol butonuna tıklayınız veya facebook bilgilerimle kayıt ol butonuna tıklayınız.
  4.   Kayıt olduktan sonra sizden hemen bir tane resim yüklemeniz istenecektir resminizi telefondan seçip yükleyiniz ve devam ediniz.
  5.   Daha sonra sizden bir de profil resmi yüklemeniz istenecektir bu işlemi de yapınız.
  6.   Daha sonra facebook üzerinden instagram kullanıcısı olan arkadaşlarınızı bulmanız istenecektir arkadaşlarınızı seçip bitti butonuna tıklayınız.
  7.   Artık siz de bir instagram kullanıcısı oldunuz bol takipli ve beğenili günler.